Quotes New

Audio

Forum

Read

Contests

Language


Write

Sign in
Wohoo!,
Dear user,
ଦିନେ
ଦିନେ
★★★★★

© Rasmi Rekha Tripathy

Abstract Others

1 Minutes   7.0K    9


Content Ranking

ବ୍ୟସ୍ତ ଲାଗେ ପିଲା ଦୁଇଟାଙ୍କ ପାଇଁ l ସବୁ ପରିସ୍ଥିତିରେ ନିଜକୁ ବେଶ୍ ଖାପ ଖୁଏଇ ଚଳିବା ଶିଖି ଯାଇଛନ୍ତି l

ଅତି ବଡ ନ ହେଲେ ବି ନିହାତି ଛୋଟ ଘରଟିଏ ନୁହେଁ l ତିନିଟା ରୁମରୁ ଗୋଟାକରେ ଶାଶୁ ଶ୍ୱଶୁର l ୟେ ତ ମାସର ଅଧା ଦିନ ସରକାରୀ ଗସ୍ତରେ l ପିଲା ଦୁଇଟାଙ୍କ ପାଇଁ ଅଲଗା ରୁମ୍ ଥିଲେ ବି ସେମାନେ ଆସି ଶୁଅନ୍ତି ମୋ ପାଖରେ l ରାତିରେ ହିଁ ମୋତେ ସମୟ ମିଳେ ସେମାନଙ୍କ ପାଠ ପଢା ଦେଖିବା ପାଇଁ l

       ପିଲାଙ୍କ ରୁମରେ ଟିଭିଟା ଅନବରତ ଘାଉଁ ଘାଉଁ ହେଉଛି ସନ୍ଧ୍ୟାବେଳୁ l ନଣନ୍ଦ ଓ ଭାଣିଞ୍ଜୀ କଣ ଗୋଟାଏ ଓଡିଆ ଧାରାବାହିକ ଦେଖୁଛନ୍ତି l ଗାଆଁ ହିସାବରେ ଯାଆ ଦେଢଶୁର ଆସିଛନ୍ତି ଶାଶୁ ଶ୍ୱଶୁରଙ୍କୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ l ସେ ଦୁଇଜଣଙ୍କର ଏ.ସି. ନ ହେଲେ ଚଳେନା l ତେଣୁ ଆମ ରୁମଟି ସେମାନଙ୍କର କବଜାରେ l କାଲି ଛାଡି ପହରଦିନ ପିଲା ଦୁଇଟାଙ୍କର ପରୀକ୍ଷା l ସେମାନେ ବିଲେଇ ଛୁଆ ଭଳି ଏ ରୁମରୁ ସେ ରୁମକୁ ହେଉଛନ୍ତି l ସାଢେ ଦଶରେ ଖିଆ ପିଆ, ବାସନ ଧୁଆ ସବୁ କାମ ସରିବା ପରେ ମୁଁ ଡାଇନିଙ୍ଗରେ ଶେଜ ପାରି ପିଲା ଦୁଇଟାଙ୍କୁ ଧରି ବସିଲି l ସେମାନଙ୍କର ପାଠ ପଢା ଦେଖିବି ଓ ମୁଁ ନିଜେ ପର ଦିନର କ୍ଲାସ୍ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବି l ନଣନ୍ଦ ଆସି କେତେ ଥର ଦେଖି ଗଲେଣି l ଲାଇଟ୍ ଲାଗିଲେ ସିଏ ଶୋଇ ପାରିବେ ନାହିଁ l

       “ଦିନକର କଥା ତ l ମାଇଁ ଟିକେ ଆଡଜଷ୍ଟ୍ ହେଇଗଲେ ହୁଅନ୍ତାନି?” ମନ୍ତବ୍ୟଟିଏ ଫୋପାଡିଲେ ସାନ ଭାଣିଞ୍ଜୀ l ମୁଁ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ କହିପାରିଲିନି ଯେ, “ତାଙ୍କ ପାଇଁ ସିନା ଦିନେ, କିନ୍ତୁ ମୋର ଯେ ସବୁ ଦିନ l”

ଘର ପିଲା ପାଠ

Rate the content


Originality
Flow
Language
Cover design

Comments

Post

Some text some message..