Quotes New

Audio

Forum

Read

Contests


Write

Sign in
Wohoo!,
Dear user,
ନର୍କ
ନର୍କ
★★★★★

© AMRITA PANI

Tragedy

2 Minutes   374    16


Content Ranking

ଜୟନ୍ତୀ ଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍ ଟା ଘନ ଘନ ବାଜି ଚାଲି ଥାଏ । ଠାକୁର ଘରୁ  ଦୌଡ଼ି ଗଲେ ମୋବାଇଲ ଟି ଆଡ଼େ । ହଁ କମଳା ଅପା ଓଳଗି ହଉଛି । ଠାକୁର ପୂଜା ସାରିଲାଣି ଯେ  ଟିକିଏ ପୁରାଣ ଟା ପଢ଼ୁଥିଲି ମ  କଣ କରିବି ତୁ ତ ଜାଣିଚୁ ମୋର ବାରମାସ ରେ ତେର ଓଷା । ଆଉ କଣ ଅଛି ଏ ଜୀବନ ରେ କହିଲୁ ? ଏ ମିଛ ମାୟା ସଂସାର ରେ ଆଜି ମଲେ କାଲି କି ଦି ଦିନ । ଓଷା ବ୍ରତ କରି ପୁଣ୍ୟ ଅର୍ଜନ କରିବା କଥା । ନହେଲେ ମଲା ପରେ ପୁଣି ନର୍କ ଗାମୀ ହେବାକୁ ପଡ଼ିବ ଯେ । ତେଣୁ ମୁଁ ଦିନ ରାତି ସେଇ ରାଧା ମାଧବ ଙ୍କ ସେବା ରେ ନିଜକୁ ଉତ୍ସର୍ଗ କରିଦେଇଛି । ସବୁ ତାହାରି ମାୟା ।

ହଉ ହଉ କହ ଏଥର  ସେ ରମେଶ ଭାଇନା ର ଫୁଲେଇ ଝିଅ ମାନଙ୍କ ର ଖବର କଣ ବା ? କଣ କୁଆଡେ ବାହାରେ ରହି ପାଠ ପଢୁଛନ୍ତି ପରା । ବୁଝିବ ଯେ ଯେତେବେଳେ ନେଡ଼ି ଗୁଡ଼ କହୁଣୀ କୁ ବୋହି ଯାଇଥିବ । ଆଛା କହିଲୁ ସେ ମଞ୍ଜୁ ଖବର କଣ ? ତା 'ବୋହୁ କୁଆଡ଼େ ବହୁତ ଯାନୀ ଯୌତୁକ ଆଣିଛି ? ଭଲ ନା  ମୁଁ ତ ସଫା ସଫା ସାନ ପୁଅ ବେଳକୁ କହିଦେବି  ହୋଣ୍ଡା ସିଟି ଗାଡ଼ି ଆଉ ଗୋଟିଏ ଡୁପ୍ଲେକ୍ସ ଘର ଯିଏ ଦେବ ସେଠି ହିଁ ବାହାଘର ହେବ ।

ଝଣ ଝଣ ହୋଇ ଏକ ଶବ୍ଧ ଆଉ ଦୌଡ଼ି ଗଲେ ଜୟନ୍ତୀ  ଆଲୋ ଆଲୋ କଣ କଲୁ ବଜ୍ଜାତ ଟୋକି । ତୋ ମା କୁଆଡ଼େ ଗଲା ଡାକେ ତାକୁ । ଆଜି ଦୁଇ ଜଣ କୁ ପାନେ ଦେଉଛି । କଷିକି ଏକ ଥାପଡ଼ ମାରିଲେ କୁନି ନାତୁଣୀ ଗାଲ ରେ । ଭୟାତୁର ଚାହାଣି ରେ ତା ମା କୁ ଜାବୋଡି ଧରି କାନ୍ଦୁଥାଏ ବିଚାରି ଝିଅ ଟି । କଣ ହେଲା ବୋଲି ବେସ୍ତ ହୋଇ ଫୋନ ଟି ପୁଣି ଲଗାଇଲେ କମଳା କଣ ହେଲା କିଲୋ ଫୋନ କାହିଁକି କାଟିଦେଲୁ ? କଣ କହିବି ଅପା ସେ ବଦମାସ ଟୋକି ମ  ବୋହୁ ର ଝିଅ ମାମାଲି  ମୋର ଆଂଠୁଆ ଗୋପାଳ ପୂଜା ଲାଗି ରଖିଥିବା ଖିରି କୁ ଖାଉଥିଲା ।କଷିକି ଦେଲି ଥାପଡ଼ ଦିଟା । ନର୍କ ଗତି ହେବ  ଠାକୁର ଙ୍କ ଭୋଗ କୁ ଅଇଁଠା କରୁଥିଲା । କେତେ କହିଲି  ଜନ୍ମ ହେବା ପୂର୍ବ ରୁ ଥରୁଟିଏ ଲିଙ୍ଗ ନିରୂପଣ ପରୀକ୍ଷା କରିଦେବା ମୋ କଥା ଶୁଣିଲାନି ପରା ମୋ ସ୍ତ୍ରୀ ବୋଲକରା ପୁଅ। ଆପଣା ସୁନା ତ ଭେଣ୍ଡି । କାକୁସ୍ଥ ହୋଇ ବୋହୁ  କୁନି ଝିଅ ର ଲୁହ ପୋଛୁ ପୋଛୁ ଅନାଉଥିଲା ଦୋଳି ରେ ଝୁଲୁଥିବା ଆଂଠୁଆ ଗୋପାଳ ଙ୍କ ପିତୁଳା ଆଡ଼କୁ । ରକ୍ତ ଚାଉଳ ଚୋବାଉଥିଲେ ଜୟନ୍ତୀ ।

କିଛି ବର୍ଷ ପରେ....

ଏକ ଅନ୍ଧାରିଆ କୋଠରୀ ରେ ପକ୍ଷାଘାତ ଅବସ୍ଥା ରେ ମୃତ୍ୟୁ ସହ ସଂଗ୍ରାମ କରୁଥିବା ଜୟନ୍ତୀ ଚିନ୍ତା କରୁଥିଲେ ଜୀବନ ଯାକ ଭଗବତ ଚର୍ଚ୍ଚା ପାଇଁ ନିଜକୁ ଉତ୍ସର୍ଗ କରିଦେଇଥିଲେ ବି କଣ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଏହି ନର୍କ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଭୋଗିବାକୁ ପଡ଼ୁଚି କେଜାଣି । ଝର୍କା ଆଡ଼ୁ ଦଲକାଏ ଶୀତୁଳିଆ ପବନ ଭାସି ଆସିଲା  ଶିହରି ଉଠିଲେ ଜୟନ୍ତୀ । ଜେଜେମା.... ଡାକରେ ମୁଣ୍ଡ ଉଠାଇ ଚାହିଁଲେ ଜୟନ୍ତୀ । ଔଷଦ ଖୁଆଇ ସାରି ଚାଦର ଟିଏ ଘୋଡାଇଦେଲା  ଡାକ୍ତରୀ ଶେଷବର୍ଷ ଛାତ୍ରୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ବୋହୁର ଝିଅ ମାମାଲି । ଖଡ଼ ଖାଡ଼ ହୋଇ କାନ୍ଥ ରେ ଦୋହଲୁ ଥିଲା ମୁରୁକି ମୁରୁକି ହସୁଥିବା ବାଳଗୋପାଳ ଙ୍କ ଚିତ୍ର ଥିବା କ୍ୟାଲେଣ୍ଡଡର୍ ଟି |

ମୋବାଇଲ୍ ନର୍କ ଗାମୀ ଆଂଠୁଆ ଗୋପାଳ

Rate the content


Originality
Flow
Language
Cover design

Comments

Post

Some text some message..