Ajit Kumar Raut
Literary General
AUTHOR OF THE YEAR 2021 - WINNER

1733
Posts
55
Followers
5
Following

None

Share with friends
Earned badges
See all

ଉତ୍କଳ ଦିବସ ରାଗ:-କୌଶିକ ପୂଜନୀୟ ପରା ଏ ଉତ୍କଳ ମାଟି ପରୀଚୟ ମୋର ଓଡ଼ିଆ, ମାତୃଭାଷା ତହିଁ ଶିକ୍ଷା ଓଡିଆ ଟି ଆରାଧ୍ୟ ଅଟନ୍ତି କାଳିଆ। ଦେବେଟି ଜ୍ଞାନ, ଉତ୍କଳ ଦିବସ ସୁମନ, ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଆମ ଉତ୍କଳ ପୁରୋଧା ଭକ୍ତିପୂତ ତାଙ୍କ ପୂଜନ !! ଅଜିତ କୁମାର ରାଉତ ଗାଁ କଳାବାଡିଆ ସଭାପତି ଉତ୍କଳ ସମ୍ମିଳନୀ ଷଢେଇକଳା ଖରସୁଆଁ ଜିଲ୍ଲାର ରାଜନଗର ବ୍ଲକ ଶାଖା ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ରାଜ୍ୟ !!

ଉତ୍କଳ ଦିବସ ରାଗ:-କୌଶିକ ପୂଜନୀୟ ପରା ଏ ଉତ୍କଳ ମାଟି ପରୀଚୟ ମୋର ଓଡ଼ିଆ, ମାତୃଭାଷା ତହିଁ ଶିକ୍ଷା ଓଡିଆ ଟି ଆରାଧ୍ୟ ଅଟନ୍ତି କାଳିଆ। ଦେବେଟି ଜ୍ଞାନ, ଉତ୍କଳ ଦିବସ ସୁମନ, ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଆମ ଉତ୍କଳ ପୁରୋଧା ଭକ୍ତିପୂତ ତାଙ୍କ ପୂଜନ !! ଅଜିତ କୁମାର ରାଉତ ଗାଁ କଳାବାଡିଆ ସଭାପତି ଉତ୍କଳ ସମ୍ମିଳନୀ ଷଢେଇକଳା ଖରସୁଆଁ ଜିଲ୍ଲାର ରାଜନଗର ବ୍ଲକ ଶାଖା ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ରାଜ୍ୟ !!

ଆଦର ରାଗ:- କୌଶିକ ଜୀବନର କୀର୍ତ୍ତି ନିଜ ପରିଚୟ ମାତୃଭାଷାରେ ପଢ଼ିବାର ସନ୍ତାନର ଶିକ୍ଷା ଭାଷା ଜନନୀର ଏ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ପିତୃମାତୃର। କରୂନୁ କିମ୍ପା ? ଦୁର୍ଦ୍ଦଶା ଟି ତାହାରି ପାଇଁ ନିଜର ଯୋଗୁଁ ହିଁ ଭାଷା ଶୁନ୍ୟ ଭୂଇଁ ଏହୁ କଥା କହିବା କାହିଁ !! Epistle by Ajit Kumar Raut

ଆଦର ରାଗ:- କୌଶିକ ଜୀବନର କୀର୍ତ୍ତି ନିଜ ପରିଚୟ ମାତୃଭାଷାରେ ପଢ଼ିବାର ସନ୍ତାନର ଶିକ୍ଷା ଭାଷା ଜନନୀର ଏ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ପିତୃମାତୃର। କରୂନୁ କିମ୍ପା ? ଦୁର୍ଦ୍ଦଶା ଟି ତାହାରି ପାଇଁ ନିଜର ଯୋଗୁଁ ହିଁ ଭାଷା ଶୁନ୍ୟ ଭୂଇଁ ଏହୁ କଥା କହିବା କାହିଁ !! Epistle by Ajit Kumar Raut

Epistle by Ajit Kumar Raut ଶବ୍ଦ ଏ ପ୍ରେମ ଯେ ମହାନ୍ ସମ୍ପର୍କର ଦିଏ ଜ୍ଞାନ ନାହିଁ ପଟାନ୍ତରହେ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟ ଭଣ୍ଡାର ପରାକାଷ୍ଠା ବନ୍ଧୁତ୍ବର ନିବିଡ଼ତା ଆପଣାର ଗଢି ତୋଳିବାର ଯେ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ଆମର ଉନ୍ନତି ହୋଇବ ରାଷ୍ଟ୍ରର, କଳ୍ପନା ରାଷ୍ଟ୍ରର, ରାମରାଜ୍ୟ ସ୍ମୃତିର !! ସଭାପତି ଉତ୍କଳ ସମ୍ମିଳନୀ ଷଢେଇକଳା ଖରସୁଆଁ ଜିଲ୍ଲାର ରାଜନଗର ବ୍ଲକ ଶାଖ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ରାଜ୍ୟ !!

Epistle by Ajit Kumar Raut खेलेंगे रामलला होली नया भारत में दिव्य होली हजारों वर्षों के पूकार सुने अयोध्या नगरी में दर्शन दिये बाल्यरुप में इस साल आई है होली खेलेंगे रंग प्रभु राम मुरारी !!

Epistle by Ajit Kumar Raut (ରାଗ:-ଆଷାଢ଼ଶୁକ୍ଳ ବାଣୀ) ଭିଟାମାଟି ସ୍ବର ନିତ୍ୟେ ଶୁଭୁଛି ଶୂନ୍ୟ ମାତୃଭାଷା ଭୂଇଁ ହୋଇଛି। ଓଡ଼ିଆ ବହି ଦିଅ ବାଳକକୁ, ଭାଷାର ଶିକ୍ଷକ ଦିଅ ସ୍କୁଲକୁ। ସନ୍ତାନ କାନ୍ଦନ୍ତି କିଏ ବା ଅଛନ୍ତି କିଏ ସେ ଶୁଣନ୍ତି !! ସଭାପତି ଉତ୍କଳ ସମ୍ମିଳନୀ ଷଢେଇକଳା ଖରସୁଆଁ ଜିଲ୍ଲାର ରାଜନଗର ବ୍ଲକ ଶାଖା, ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ରାଜ୍ୟ !!

Epistle by Ajit Kumar Raut त्याग दुंगा बुराईयां को जला दूंगा होलिका रूपी बुराइयों को प्रेम प्रीति भर दुंगा जनजन सेवा में राष्ट्र निर्माण में राष्ट्र सुरक्षा में प्रतिज्ञा है होली के इस पावन पर्व में !!

Epistle by Ajit Kumar Raut त्याग दुंगा बुराईयां को जला दूंगा होलिका रूपी बुराइयों को प्रेम प्रीति भर दुंगा जनजन सेवा में राष्ट्र निर्माण में राष्ट्र सुरक्षा में प्रतिज्ञा है होली के इस पावन पर्व में !!


Feed

Library

Write

Notification
Profile