@ijem3snm

Ajit Kumar Raut
Literary General
AUTHOR OF THE YEAR 2021 - WINNER

1182
Posts
36
Followers
5
Following

None

Share with friends
Earned badges
See all

🌺🌺🌺କର୍ତ୍ତବ୍ୟ🌺🌺🌺 କର ସୁରକ୍ଷିତ ମାତୃଭାଷା ନିଜ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ହେଉ ତହର, ସେବା ପିତୃମାତୃ କର ନିରନ୍ତର ଭକ୍ତି ଭାବ ରହୁ ତୋର।

🌻🌻🌻🌻ଗୌରବମୟ ଟି ଗୃହ🌻🌻🌻🌻 ଆଜ୍ଞାକାରୀ ପୁତ୍ର ଥିବଟି ଯା ଘରେ ଗୃହର ଗୌରବ ଏହି, ଗୄହଣୀ ଟି ମଧ୍ୟ ଆଜ୍ଞାକାରୀ ଥିବ ଖୁସିର ଗୄହଟି ସେହି।୧। ଲକ୍ଷ୍ମୀପୂର୍ଣ ହୁଏ ଗୄହଟି ତାହାର ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଆଗମନ ହୁଏ, ଏପରି ଗୄହସ୍ତା ଆଦର୍ଶ ଟି ହୁଏ ଜଗତକୁ ଶିକ୍ଷା ଦିଏ।୨। ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରେ ମଧ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ ହୁଅଇ ଶିକ୍ଷା ଦେଉ ଥାଏ ଜନେ, ନିସ୍ବାର୍ଥ ମନରେ ଜନ ସେବୁ ଥାଏ ଆପଣା ମଣେଟି ମନେ।

🌻🌻🌻🌻କର୍ମପଥେ ନିତ୍ୟେ🌻🌻🌻🌻 ହେବ ଅସମ୍ଭବ ସମ୍ଭବ କର୍ମରେ କିନ୍ତୁ ଓ ପରନ୍ତୁ ନାହିଁ, ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ପୂରଣ ଅବଶ୍ୟ ହୋଇବ ଦୃଢ଼ କର୍ମ ଶକ୍ତି ଯହିଁ। କର୍ମ ହିଁ ଜୀବନ କର୍ମ କରୁଥିଲେ ଅବଶ୍ୟ ସଫଳ ତହିଁ, ଜୀବନ ଯାତ୍ରାରେ ବିଜୟ ଅବଶ୍ୟ କର୍ମ ମନ୍ତ୍ର ଅଟେ ଯହିଁ। ଯାହା ମନବାଞ୍ଛା ପୂରଣ ହୋଇବ କର୍ମପଥେ ଚାଲ ଭାଇ, ଜ୍ଞାନ କର୍ମ ବଳେ ସଫଳ ତହିଁରେ ପ୍ରଭୁଙ୍କ ବଚନ ଭାଇ୍।

Mahashivratri Kashi Vishwanath Bab will, of course, end the Ukrainian war and establish peace.

महाशिवरात्रि विश्व में हो रहे रूस और यूक्रेन युद्ध को बाबा विश्वनाथ अपने कृपादृष्टि से बंद कर शांति की स्थापना अवसर करेंगे। समस्त विश्ववासियों मात्र एक ही प्रार्थना। नमःशिवाय

ଆଜି ମହାଶିବରାତ୍ରି।ଏହି ଶିବଚତୁର୍ଦ୍ଦଶୀ ରେ ମହାଦେବ ନିଶ୍ଚୟ ୟୁକ୍ରେନ ଓ ରୁଷ ମଧ୍ୟରେ ହେଉ ଥିବୁ ଯୁଦ୍ଧ କୁ ବନ୍ଦ କରି ବିଶ୍ବ ଶାନ୍ତିର ଆଶିର୍ବଦ ଦେବେ

🎂🎂🎂ପ୍ରଣିପାତ ମୋର🎂🎂🎂 କରୁଣାମୟୀସେ ଜନ୍ମଦାତ୍ରୀ ସିଏ କୋଟି ପ୍ରଣିପାତ ମୋର, ଋଣ ସୁଜି ହେବ ନାହିହିଁ ଜୀବନେ ଅର୍ଣ୍ଣପୂର୍ଣ୍ଣା ମାତା ମୋର। ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଆଭିନନ୍ଦନଟି ସମସ୍ତ ମାତାଙ୍କୁ ମୋର, ପ୍ରେମ ଭକ୍ତି ଦେଇ ଚରଣ ବନ୍ଦୁଛି ଦେଶର ମାତାଙ୍କୁ ମୋର। ଅଜିତ କୁମାର ରାଉତ

🎂🎂🎂ପ୍ରଣିପାତ ମୋର🎂🎂🎂 କରୁଣାମୟୀସେ ଜନ୍ମଦାତ୍ରୀ ସିଏ କୋଟି ପ୍ରଣିପାତ ମୋର, ଋଣ ସୁଜି ହେବ ନାହିହିଁ ଜୀବନେ ଅର୍ଣ୍ଣପୂର୍ଣ୍ଣା ମାତା ମୋର। ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଆଭିନନ୍ଦନଟି ସମସ୍ତ ମାତାଙ୍କୁ ମୋର, ପ୍ରେମ ଭକ୍ତି ଦେଇ ଚରଣ ବନ୍ଦୁଛି ଦେଶର ମାତାଙ୍କୁ ମୋର। ଅଜିତ କୁମାର ରାଉତ

🎂🎂🎂ଅମଙ୍ଗଳ ପାଞ୍ଚ ନାହିଁ କେଭେଁ🎂🎂🎂 ଜୀବନ ଯାତ୍ରାରେ ସମସ୍ତେ ସମାନ ପ୍ରଭୁଙ୍କ ସନ୍ତାନ ସର୍ବେ, ଅମଙ୍ଗଳ କେଭେଁ ପାଞ୍ଚ ନାହିଁ କାରେ ମଙ୍ଗଳହିଁ ପାଞ୍ଚ ଭବେ। ଅମଙ୍ଗଳ ପାଞ୍ଚିଲେ ଅମଙ୍ଗଳ ହେବ ଛାର ଶକ୍ତି ତୋର କାହିଁ, ଜଗନ୍ନାଥ ପରା ଜଗତ ଭିଆଣ ତୋର ଶକ୍ତି ଅବା କାହିଁ। ଜନମ ମରଣ ତାଙ୍କ ହସ୍ତେ ଲେଖା ସର୍ବଶକ୍ତିମାନ ସେହି, ତହରି ପାଞ୍ଚନା ଶକ୍ତିହୀନ ହେବ ଦୟା କରିବେଟି ସେହି। ଅଜିତ କୁମାର ରାଉତ ସଭାପତି, ଉତ୍କଳ ସମ୍ମିଳନୀ ସଢୈଇକଳା ଖରସୁଆଁ ଜିଲ୍ଲାର ରାଜନଗର ବ୍ଲକ ଶାଖା ଝାଡ


Feed

Library

Write

Notification
Profile