Prasant Kumar Senapati

Tragedy


3  

Prasant Kumar Senapati

Tragedy


ମନର ଲଗାମ-:

ମନର ଲଗାମ-:

1 min 7.1K 1 min 7.1K

 ମାଆ, ମୁଁ ବଡ ହେଲେ ଅଭିନେତା ହେବି, ତୁମେ ଦେଖିବ ଏତେ ସୁନ୍ଦର ନିଖୁଣ ଅଭିନୟ କରିବି ଯେ ଲୋକେ ମୋତେ କାଳ କାଳ ମନେ ରଖିବେ ।

ମାଆ, ମୁଁ ବଡ ହେଲେ ପାଇଲଟ ହେବି ଓ ତୁମେ ଛାତ ଉପରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବ, ସର୍ କରି ତୁମ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ଉଡାଜାହାଜ ଉଡେଇ ନେବି । ଢିମା ଢିମା ଆଖି ଖୋଲି ମୋତେ ହାତ ଠାରି ଡାକୁଥିବ ।

ମାଆ, ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ଇଞ୍ଜିନିୟର ହେବି, ସମୁଦ୍ର ମଝିରେ ବଡ ବଡ ପୋଲ ତିଆରି କରିବି । ଯେପରି ଦୁନିଆର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦେଶକୁ ଯୋଡି ପାରିବ ।

ମାଆ ତୁମେ ଦେଖିବ ଡାକ୍ତର ହୋଇ ଏପରି ଚିକିତ୍ସା କରିବି ଯେ ସଂସାରରେ ରୋଗ ବୈରାଗ ରହିବ ନାହିଁ ।

ମାଆ, ଦେଖିବ ବଡ ହୋଇ ଏତେ ଧନ ଊପାର୍ଜନ କରିବି ଯେ ତୁମକୁ କୌଣସି ଜିନିଷର ଅଭାବ ରହିବ ନାହିଁ ।

ଅଧମରା ଅବସ୍ଥାରେ ପଡିରହିଥିବା ମାଆ କାନରେ ପୁଅ ପିଲାଦିନେ କହିଥିବା କଥା ସବୁ ଗୁଞ୍ଜରିତ ହେଉଥାଏ । ପୁଅ ଏତେ ଧନ ଉପାର୍ଜିତ କଲା ଯେ ପୁରା ଘର ଜିନିଷ ପତ୍ରରେ ଭରିଗଲା, କିନ୍ତୁ ମାଆ ଡାକ ସବୁୁଦିନ ପାଇଁ ହଜିଗଲା । ଏପରି ଡାକ୍ତର ହେଲା ଯେ ମା ମନର ଯନ୍ତ୍ରଣାକୁ ଅନୁଭବ କରି ପାରିଲା ନାହିଁ । ଏତେ ଦୂରକୁ ଉଡିଗଲା ଯେ ସଂସାରର କୌଣସି ପୋଲ ମାଆ ଓ ପୁଅର ମିଳନ କରି ପାରିଲେ ନାହିଁ । ଏତେ ବଡ ଅଭିନେତା ହୋଇଗଲା ସତ, ଘରକୁ ନଫେରିବାର ମିଛ ଅଭିନୟ ମାଆ ଆଖିରେ ସତ କରି ପାରିଲା ନାହିଁ ।

ଦୁଇ ବୁନ୍ଦା ଆଖିରୁ ଲୁହ ଝରେଇ ମା ସବୁଦିନ ପାଇଁ ପୁଅ ମନର ଲଗାମକୁ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ଢିଲା ଛାଡିଦେଲେ ।

ସମାଜର ଦର୍ପଣ

© ପ୍ରଶାନ୍ତ ସେନାପତି

ମୋ-9600168163


Rate this content
Originality
Flow
Language
Cover Design